Бери менше – плати більше, а ви як гадаєте?

Над цим питанням розмірковує в своїй статті на Ліга.нет директор ТОВ «Водоканал-сервіс», голова правління ГО «Нова Україна комунальна» Андрій Ведмідь.

Заміни вікна, утепли стіни, постав лічильник – і буде тобі щастя у вигляді менших рахунків. Приблизно так виглядає формула енергозбереження, яким уже 3 роки натхненно займається влада у житловому фонді. Так, це краще, ніж сидіти, склавши руки. Але давайте будемо чесними: без симетричного енергозбереження на виробничих потужностях квитанція за комунальні послуги для окремого споживача меншою не стане.

І ось чому. Основою для розрахунку тарифів на теплову енергію, каналізування, холодну і гарячу воду є співвідношення двох кількісних показників – суми витрат на виробництво послуги до обсягу її реалізації.

Сума витрат на обслуговування ТЕЦ, мереж, насосних станцій є стабільною, тому що їхня потужність, довжина мереж, енергоємність залишаються незмінними з моменту введення в експлуатацію. Енергозбереження якщо і зачепило якийсь фрагмент у виробництві і транспортуванні комунальної послуги, то в загальному валовому вимірі не вплинуло на зниження її вартості. Щоб обстежити, відремонтувати і працювати на цьому обладнанні, потрібна така сама кількість штатних працівників і ресурсів. 

Водночас обсяг реалізації послуг побутовим споживачам зменшується. Сьогодні одна багатоповерхівка зекономила 10 Гкал і катастрофи поки немає, але на завтра таких будинків стало 50, післязавтра – тисяча. А виробник не може зупинити ТЕЦ і насоси, тому несе свої гросбухи і затрати за минулий календарний рік до нацрегулятора і з легкістю доводить, що в наступному періоді тариф повинен зрости. Все що споживач наекономив у цьому році – він сам доплатить у наступному. Умовно кажучи, якщо реалізація послуги «падає» на 10%, то тариф на неї зростає на 11,1%. От і виходить, що чим більше споживаєш послуги, тим менший тариф, економиш – тариф зростає. 

Ось чому я досить скептично ставлюся до законопроектів на зразок «Про Фонд енергоефективності». Це однобокість і гра на публіку. 400 млн. гривень коштів платників податків буде витрачено у 2017 році, щоб споживач міг зберегти енергію у себе в квартирі. І жодного натяку на стимулююче тарифоутворення для тепловиків і водоканалів, щоб зацікавити їх в економії і припинити панічно боятися падіння реалізації.

Поки виробники послуг кардинально не зменшать свої затрати, все наше енергозбереження в будинку – самообман і всього-на-всього відстрочений платіж. http://blog.liga.net/user/avedmid/article/26513.aspx

Наші цінності

Якості, котрі ми цінуємо дуже високо – чесність, відкритість (прозорість), надійність та професіоналізм.

Про нас

Якісні комунальні послуги для мешканців ОСББ та ЖБК міста Києва

детальніше

Контакти

ТОВ "ВОДОКАНАЛ-СЕРВІС"
Код ЄДРПОУ – 37880620

04071 Україна, м. Київ, вул. Хорива, 47-А

вхід з двору (домофон), 2й поверх

(044) 337 21 42

(044) 337 21 43
отримати реквізити

Відвідування сайту

0661186
Сьогодні
Вчора
На цьому тижні
Цей місяць
Минулий місяць
За весь час
785
716
6976
32885
25904
661186

Ваш IP: 54.87.61.215
Час: 2019-05-19 12:01:00
Ви тут: Головна Загальне Бери менше – плати більше, а ви як гадаєте?